Studio Figura Kęty

Czy zmagasz się z Hashimoto ❓

☝?Jeżeli tak, to ten wpis jest WŁAŚNIE DLA CIEBIE ⚠️ ?

W pierwszej kolejności poznajcie Natalię, która codziennie stara się zaprzyjaźnić ze Swoim Hashimoto.
Po wielu nie udanych próbach redukcji Swojej wagi, Natalia odwiedziła Studio Figura Kęty i dziś cieszy się, że się UDAJE.
UDAJE się zostawić u nas zbędne centymetry i kilogramy ‼️ Dzięki czemu jest szczęśliwa i zadowolona. Cieszymy się razem z Tobą, to się nazywa SUKCES - GRATULACJE Natalia !!!

Nich Natalia będzie dla Was motywacją.

A teraz o nawykach żywieniowych, które przy Hashimoto są bardzo ważne.

Podczas przygotowywania Swoich posiłków, zwróć uwagę na ich indeks i ładunek glikemiczny!
⚠️Co to takiego? Jeśli dany produkt nie wywołuje dużego skoku poziomu glukozy we krwi, to produkt ma NISKI INDEKS GLIKEMICZNY. Jeżeli cały posiłek nie wywołuje takiego skoku, to posiłek ma NISKI ŁADUNEK GLIKEMICZNY.

Dlaczego to ważne? ??
Choroba Hashimoto i niedoczynność tarczycy pogarszają metabolizm węglowodanów. Insulina umożliwia przenikanie glukozy z krwi do komórek, ale jeśli tarczyca nie działa prawidłowo, to insulina najczęściej również!
Powstają wahania poziomu cukru we krwi ⚠️ Glukozy we krwi jest dużo, ale komórki jej nie otrzymują i głodują! Nadmiar glukozy we krwi nie może się tam długo utrzymać i jest transportowany do tkanki tłuszczowej ?

Jeśli jednak będziesz dbała o jakość swoich posiłków, te wahania będą niewielkie i skorzysta na tym twoja tarczyca! ?

? ? JAK OBNIŻYĆ ŁADUNEK POSIŁKU?
✅ Jedz w każdym posiłku dużo warzyw, w tym surowych! Zawarty w nich błonnik spowalnia wchłanianie się węglowodanów i ma szereg innych właściwości, np obniża poziom cholesterolu!
❎ Unikaj nisko-tłuszczowych posiłków - Sam banan, suszone owoce, białe pieczywo lub owsianka instant z torebki bardzo podnoszą poziom cukru we krwi! Jeśli jednak w każdym posiłku dodasz źródło dobrego tłuszczu, np orzechy, oliwa z oliwek, dobrej jakości olej rzepakowy, pestki i nasiona - ładunek glikemiczny zmniejszy się ? ?
❎ Unikaj węglowodanów prostych - słodyczy, dużej ilości słodkich owoców, w tym suszonych, ale także białego pieczywa, białego makaronu, słodkich napojów, słodzonej kawy i herbaty, miodu, alkoholu, WAFLI RYŻOWYCH, pieczywa chrupkiego typu wasa!

Dzięki temu zadbasz o tarczycę i glikemię jednocześnie ??‍♂️ Ale także o jelita (błonnik), serce, (owoce i warzywa), skórę, włosy i paznokcie (owoce i warzywa), krążenie (błonnik) ?

Przyjdź do Studio Figura Kęty i odkrywaj - NOWĄ, ZDROWĄ JA.

Natalia jest tego idealnym przykładem.

Przyjdź do nas:

ul. Wszystkich Świętych 9
32-650 Kęty
tel: +48 516 057 217
e-mail: kontakt@studiofigurakety.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 800 - 2100
sobota: 800 - 1300
niedziela: nieczynne

UE flag
PROW
LGD
Leader
PFR
facebook
BEZPŁATNE KONSULTACJEZacznij realizować Swój cel już dziś! Odkrywaj i pielęgnuj z nami Swoją Nową Zdrową JA!

Każdy krok, który podejmiesz z nami zbliża Cię do Nowej Zdrowej wersji SIEBIE- zawsze zaczynamy od BEZPŁATNEJ KONSULTACJI, na którą właśnie teraz Cie zapraszamy.
Zadzwoń do nas +48 516 057 217 i ustal dogodny dla Siebie termin.

 

Możesz również zostawić Swoje dane kontaktowe, oddzwonimy od Ciebie.