Studio Figura Kęty

Orzechy – olbrzymia moc zamknięta w łupince.

Łupinka to hermetyczna bariera ochronna, która chroni owoc przed działaniem tlenu, drobnoustrojami i utratą wartości odżywczych. Dlatego też, orzechy najlepiej pozbawić łupinki tuż przed spożyciem.

Orzechy, nasiona i pestki to najbardziej skoncentrowana żywność, jaką wytworzyła natura. Są źródłem roślinnych kwasów tłuszczowych, zawierają dużo błonnika pokarmowego i wysokiej jakości białko.

Ponadto orzechy stanowią bogactwo witamin z grupy E i B w tym kwasu foliowego. Zawierają także silne antyoksydanty.

Orzechy pozytywnie wpływają nie tylko na układ krążenia ( przeciwmiażdżycowo, regulująca na parametry lipidowe i ciśnienie tętnicze). Wyraźne jest ich działanie antynowotworowe i redukujące stres oksydacyjny. Mają one korzystny wpływ na funkcje poznawcze, pamięć, koncentrację oraz prewencję w przypadku choroby Alzheimera.

Twój mózg będzie Ci wdzięczny !


Orzech włoski swym kształtem przypomina mózg, co wiele sugeruje ! Związki w nim zawarte wpływają na przekaźnictwo nerwowe w obrębie tego organu, co pomaga szybciej przetwarzać informacje i poprawia pamięć.

Czy orzechy tuczą ?


FAKT jest taki, że są to produkty o wysokiej wartości energetycznej, jednak codzienny dodatek orzechów do diety, nie tylko nie będzie powodował odkładania się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, a może wręcz pozytywnie wpłynąć korzystnie na jej redukcję. Orzechy są sycące i zmniejszają apetyt oraz mogą zwiększać ilość zużywanej przez organizm energii.


Dlatego też, zamiana słodyczy na garść orzechów wyjdzie Ci na korzyść. Idealna porcja to 30-35 g orzechów dziennie. Wiedz, że kiedy będziesz przekraczać tę ilość i zjadać będziesz po całej paczce, to wraz z dostarczaniem organizmowi wartości odżywczych, przekroczysz Swoje zapotrzebowanie na tyle, że przytyjesz … a tego chyba nie chcesz !

Przyjdź do nas:

ul. Wszystkich Świętych 9
32-650 Kęty
tel: +48 516 057 217
e-mail: kontakt@studiofigurakety.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 800 - 2100
sobota: 800 - 1300
niedziela: nieczynne

UE flag
PROW
LGD
Leader
PFR
facebook
BEZPŁATNE KONSULTACJEZacznij realizować Swój cel już dziś! Odkrywaj i pielęgnuj z nami Swoją Nową Zdrową JA!

Każdy krok, który podejmiesz z nami zbliża Cię do Nowej Zdrowej wersji SIEBIE- zawsze zaczynamy od BEZPŁATNEJ KONSULTACJI, na którą właśnie teraz Cie zapraszamy.
Zadzwoń do nas +48 516 057 217 i ustal dogodny dla Siebie termin.

 

Możesz również zostawić Swoje dane kontaktowe, oddzwonimy od Ciebie.