Studio Figura Kęty

Pij wodę !

Dlaczego zwracamy uwagę na picie wody? Ile wody warto wypić dziennie ? Pytacie nas jaką wodę pić ? Dziś odpowiemy Wam na te często pojawiające się pytania.

Woda jest kluczowa, jeśli chcemy być zdrowe i mieć piękną skórę! Woda... Ten niepozorny, przezroczysty płyn to źródło zdrowia. Orzeźwi, doda energii do działania, nawilży Twoją skórę, dodatkowo usunie toksyny z organizmu i poprawi koncentrację. Woda uczestniczy niemal w każdej czynności organizmu, jest niezbędna do przebiegu procesów przemiany materii, usuwania końcowych produktów metabolizmu. Reguluje również temperaturę ciała oraz uczestniczy w procesach oddychania, amortyzuje stawy i chroni narządy.
Pozwala regulować ciśnienie krwi! Kiedy nie jesteśmy odpowiednio nawodnieni, organizm zaczyna gromadzić sód, by zatrzymać wodę w tkankach. Dodatkowo zamykają się niektóre naczynia włosowate, co doprowadza do wzrostu ciśnienia krwi. Jeśli masz problemy z ciśnieniem, zadbaj o odpowiednie nawodnienie!
Ponadto woda pomaga również zapobiegać skurczom nóg w nocy. Często są one powodowane zaburzeniami gospodarki jonowej organizmu, a woda średnio i wysoko mineralizowana jest dobrym źródłem wapnia i magnezu!

Ile wody pić dziennie? Można to łatwo przeliczyć! 30ml na każdy kilogram masy ciała. Jeśli ważymy 70kg, jest to więc około 2 litry.

Zastanawiasz się jaką wodę wybrać ⁉️...
Na co dzień warto wybierać wody nisko lub średnio-zmineralizowane o zrównoważonym składzie mineralnym.

Woda gazowana czy niegazowana? Wybór ten zależy w pierwszej kolejności od naszych preferencji smakowych. Dla Kobiet w ciąży, Matek karmiących, u osób ze stanem pooperacyjnym, dolegliwościami żołądkowymi, zaleca się picie wody niegazowanej

Wody wysoko-zmineralizowane zalecane są dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.

Woda nisko-sodowa jest doskonała dla osób dorosłych mających dolegliwości związane nadciśnieniem tętniczym lub chore nerki.

Woda o zwiększonej zawartości siarczanów oraz magnezu zalecana jest dla osób z zaparciami i chcących poprawić perystaltykę jelit.

Woda wzbogacona w sód i węglowodany polecana jest dla osób z problemami żołądkowymi, nadkwasotą oraz wczesnych stadiach cukrzycy, ponieważ obniżają poziom cukru we krwi.

Wody z dużą zawartością węglowodanów powinny natomiast unikać osoby z ostrym nieżytem przewodu pokarmowego i przy niedokwaśności.

Woda smakowa – zrób ją samodzielnie. Dodaj do wody maliny, cytrynę, limonkę, mięte czy imbir i ciesz się swoim ulubionym smakiem, zdrowym i bez konserwantów !

A więc pijmy wodę ‼️Na zdrowie.

Przyjdź do nas:

ul. Wszystkich Świętych 9
32-650 Kęty
tel: +48 516 057 217
e-mail: kontakt@studiofigurakety.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 800 - 2100
sobota: 800 - 1300
niedziela: nieczynne

UE flag
PROW
LGD
Leader
PFR
facebook
BEZPŁATNE KONSULTACJEZacznij realizować Swój cel już dziś! Odkrywaj i pielęgnuj z nami Swoją Nową Zdrową JA!

Każdy krok, który podejmiesz z nami zbliża Cię do Nowej Zdrowej wersji SIEBIE- zawsze zaczynamy od BEZPŁATNEJ KONSULTACJI, na którą właśnie teraz Cie zapraszamy.
Zadzwoń do nas +48 516 057 217 i ustal dogodny dla Siebie termin.

 

Możesz również zostawić Swoje dane kontaktowe, oddzwonimy od Ciebie.